Terapiniu dantų gydymu vadinamas gydomųjų ir profilaktinių priemonių bei procedūrų taikymas, norint išvengti didelių danties pažeidimų. Šis gydymas padeda apsaugoti dantis nuo tolimesnio gedimo, pradinių ėduonies pažeidimų.
Dantų ėduonis arba dantų kariesas – tai danties kietųjų audinių irimas, sukeltas ant danties paviršiaus esančių rūgščių. Rūgštys atsiranda, kai dantų apnašose esantys mikroorganizmai skaido angliavandenius (maisto likučius, jeigu dantys išvalomi nepakankamai). Skaidant angliavandenius išskiria rūgštis, kurios ardo danties kietuosius audinius.
Laiku nesustabdžius šio proceso, pažeidus visus kietuosius audinius, prasideda danties vidinio audinio uždegimas. Tuomet atsiranda danties skausmas ir reikalingas danties šaknies kanalų gydymas. Todėl labai svarbu dantis gydyti ankstyvoje stadijoje, kol kariesas pažeidęs kuo mažiau danties audinių.
Karieso atsirandimą lemia daug veiksnių. Pagrindiniai veiksniai yra: prasta burnos higiena ir gausus angliavandenių (ypač lipnių) vartojimas. Taip pat mikroelementų stoka (pvz., fluoro, kalcio), sumažėjęs seilėtekis.
Todėl labai svarbu ne tik tinkamai dantis valyti, tačiau ir naudoti tinkamas priemones, dantų priežiūrai: dantų pastas, tarpdančių siūlus ar šepetėlius, kuriuos parenkame profesionalios higienos ar apžiūros metu.
Tai vienas iš labiausiai konservatyvių gydymo metodų. Ši procedūra yra visiškai saugi, dantis nėra gręžiamas. Dar ne visos gydymo įstaigos tai atlieka, nes ši procedūra reikalauja žinių ir patirties.
Icon procedūra taikoma tarpdančių karieso ir „baltų dėmių“ plitimo stabdymui bei šalinimui. Procedūros metu dar pirminėje karieso stadijoje karieso židiniai yra sunaikinami. Toks konservatyvus gydymas veiksmingas, kol kariesas yra pažeidęs tik emalį ir pirmąjį dentino trečdalį. Didesni ir gilesni pažeidimai gydomi kitais gydymo metodais.
Senesnė danties plomba turi didelį traukimosi koeficientą, todėl ilgainiui atsiranda mikrotarpų tarp danties ir plombos paviršiaus. Į šiuos mikrotarpus patenka bakterijos, kaupiasi maisto likučiai, kuriais minta bakterijos. Bakterijos gavusios maisto (angliavandenių) išskiria rūgštis, kurios ardo danties audinius ir dantis po sena plomba pradeda gesti. Dažnai pacientai to nepastebi, kol nepažeidžiamas danties nervas ir nepradeda danties skaudėti.
Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus dantį, plombos tarnauja ilgiau. Taip pat naujos plombos yra estetiškos ir tvirtos.
Pacientai kartais skundžiasi atsiradusiu dantų jautrumu, diskomfortu valgant, geriant šaltus gėrimus ar tiesiog įkvepiant oro. Išsiaiškinus jautrumo priežastį, nesunku parinkti tinkamą gydymą – tai gali būti paprasčiausi skalavimai fluoro turinčiais skysčiais, dantų pasta jautriems dantims, fluoro lako ar želė aplikacijos, apsinuoginusių dantų kaklelių plombavimas ir kt. Pacientų patogumui, visas skiriamas priemones galite įsigyti mūsų klinikoje.
Karieso gydymo kaina priklauso nuo karieso dydžio – kuo mažesnis kariesas, tuo mažesnė danties plombavimo kaina. Taip pat nuo naudojamų medžiagų ir gydytojo žinių ir patirties. Tikslią kainą, įvertinę defekto dydį, gali pasakyti gydytojai konsultacijos ar gydymo metu.
Dantų gydymas Vilniuje, atliekamas tiek poliklinikose, tiek privačiose odontologijos klinikose. Kiekviena gydymo įstaiga renkasi medžiagas, su kuriomis dirba gydytojai. Odontologijos klinikoje „Pagalba dantims“ naudojamos pačios naujausios helio plombos, kurios leidžia atkurti vaizdą, artimą natūraliems danties audiniams.
Po kanalų gydymo, laikiną plombą (laikiną užpildą) rekomenduojama pakeisti per 10 dienų. Tyrimais įrodyta, jog po šio laikotarpio, didėja plombos pralaidumas. Jeigu laikinas užpildas paliekamas danties stebėjimui, kartais užpildą galima palikti keliems mėnesiams. Šis užpildas yra vadinamas ilgalaikiu laikinu ir skiriasi nuo paprastos laikinos plombos. Visais atvejais laikykitės gydytojo nurodymų.
Kuo greičiau kreipkitės į savo odontologą. Jeigu jaučiate skausmą, išgerkite vaistų nuo skausmo (pavyzdžiui ibuprofeno, paracetamolio, nimesilio).