Chirurginis dantų gydymas apima plačią odontologijos sritį: dantų implantacija, dantų šalinimas, protinių dantų šalinimas, dantų šaknų rezekcijos ar amputacijos, cistų šalinimas, pūlinių atvėrimas, chirurginis dantenų gydymas ir kitos procedūros.
„Pagalba dantims“ klinikoje dirba daug patirties sukaupusi komanda. Nors burnos chirurgija ir ją apimančios chirurginės procedūros, tokios kaip danties šalinimas, dažnai sukelia streso, mūsų specialistai visada stengiasi sukurti pacientams, kuo ramesnę aplinką ir deda visas pastangas, kad procedūros praeitų kuo sklandžiau.
Šaknies viršūnės rezekcija – tai procedūra, kurios metu chirurginiu būdu sutrumpinama danties šaknis.
Klinikinis danties vainiko prailginimas – tai chirurginė operacija, kurios metu yra atliekama dantenų krašto korekcija (sumažinamas dantenų aukštis). Taip atsidengia danties dalis, kuri yra po dantena. Kartais šios procedūros reikia, norint atlikti kokybišką plombavimą ar protezavimą.
Pagrindinė pasaitėlio funkcija – prilaikyti bei apriboti liežuvio ir lūpos judesius. Kai kurių pacientų atveju, pasaitėlis būna per trumpas ir sukelia diskomfortą ar trukdo kalbos raidai. Tokiu atveju atliekama jų plastika.
Tai pūlinio atvėrimas.
Tai procedūra įprastai atliekama prieš protezavimą. Prieangio plastikos procedūros metu sukuriamos fiksuotos dantenos (prisitvirtinusios prie kaulo).
Tai procedūra, kurios metu pritaikius vietinę nejautrą pašalinama dalis dantenų. Skaitykite apie tai plačiau >>
Tai chirurginis periodontito (kitaip paradontozės) gydymas, kurio metu yra atskiriamos dantenos nuo dantų šaknų, suformuojant dantenų „lopą“. Siekiant išvengti dantų netekimo, yra atliekama lopo operacija. Pašalinamas uždegiminių dantenų perteklius. Rezultate sumažėja dantenų gylis ir atsiranda galimybė išlaikyti švarias dantenų kišenes.
Tai tarpinė procedūra tarp profesionalios higienos ir chirurginio dantenų gydymo. Plačiau apie tai skaitykite >>
Danties hemisekcija (kitaip dar vadinama danties šaknies amputacija) – tai chirurginė burnos procedūra, taikoma daugiašakniams krūminiams dantims, kai vienoje iš šaknų yra išplitusi infekcija, šaknis skilusi ar nebepagydomai pažeista periodontito. Įvertinus individualią paciento klinikinę situaciją, atskiriama ir pašalinama visa arba dalis pažeisto danties šaknies.
Danties šaknų hemisekcija dažniausiai taikoma tais atvejais, kai įvertinus danties būklę yra akivaizdu, jog šis nėra visiškai pažeistas ir gali funkcionuoti toliau, bet vienoje iš jo šaknų yra išplitusi infekcija, pastebimas šaknies skilimas ar visiškas šaknies pažeidimas, atsiradęs dėl stipriai pažengusio periodontito, o alternatyvūs gydymo metodai norimų rezultatų neatneštų.
Šis gydymas reikalingas, kai nepakanka kaulo dantų implantacijai.
Tai procedūra, kurios metu, vietinėje nejautroje, danties šaknies vietoje yra įsriegiamas implantas. Tai tarsi pakaitinė, dirbtina šaknis, ant kurios sugijus audiniams bus atkuriamas prarastas dantis ar dantų grupė.
Priežasčių, kodėl būtina atlikti danties šalinimą, gali būti ne viena. Viena iš jų – bloga burnos higiena, dėl to progresavęs uždegimas ir atsiradęs danties paslankumas ar nebegydomai sugedęs dantis. Taip pat – dėl genetikos ar nelaimingų atsitiktinumų.
Dažniausiai protinio danties šalinimas trunka iki 30 minučių.
Nepilnai išdygusių ar visai neišdygusių protinių dantų šalinimas reikalauja atidumo ir gydytojų kompetencijos. Didžiuojamės savo komanda ir džiaugiamės galėdami atlikti sudėtingas chirurgines procedūras.
Po dantų šalinimo (kaip ir po kitų chirurginių procedūrų), pacientui duodama atmintinė ir papasakoja tolimesnė gijimo eiga bei žaizdos priežiūra. Čia pateikiame pagrindinius patarimus, kaip elgtis ir ko tikėtis po chirurginės procedūros.
Rekomenduojame 30 minučių laikyti burnoje sukandus gydytojo įdėtą tamponėlį. Kraujavimas iš karto po procedūros visiškai normalu. Jei po tiek laiko kraujavimas nesustoja, tamponėlis turėtų būti pakeičiamas nauju ir laikomas dar 30 min. Esant poreikiui, tokius veiksmus galima pakartoti dar kartą arba iki tol, kol kraujavimas liausis.
Tam, kad patinimas būtų kiek įmanoma mažesnis, pašalinto danties vietoje, iš išorės ant odos, šalintino danties (ar kitos chirurginės intervencijos) vietoje laikykite specialų šaldomąjį kompresą, kurį chirurgas duoda savo pacientams.
Šaldoma intervalais: 20 minučių laikoma, 20 minučių atitraukiama. Taip šaldantį kompresą reikia laikyti keletą valandų.
Praėjus nejautros poveikiui, gali atsirasti skausmas. Skausmo malšinimui vartojami gydytojo paskirti nuskausminamieji vaistai. Būtina laikytis gydytojo nurodymų.
Tinkama burnos higiena gali pagreitinti gijimo procesą. Tiksli burnos higienos eiga yra papasakojama po procedūros.
Mūsų odontologijos klinikoje dažniausiai naudojami tirpūs siūlai, kurie sutirpsta savaime per kelias savaites. Vis tik, jeigu jaučiate diskomfortą ir nepavyksta kokybiškai išvalyti dantų, praėjus 10 dienų po rovimo, galite atvykti siūlių išėmimui.
Įvairūs simptomai, tokie kaip, kraujavimas, tinimas, skausmas, diskomfortas yra visiškai normali organizmo reakcija. Kiekvienas pacientas yra individualus, tačiau pagrindiniai ir didžiausi pojūčiai turėtų praeiti per 1-2 savaites.
Labai svarbu tinkamai prižiūrėti žaizdą ir laikytis visų rekomendacijų, tokių kaip: nevartoti alkoholio bei nerūkyti, vengti kieto, aštraus, karšto skysčio ir maisto, riboti fizinę veiklą. Tai ypatingai svarbu pirmąją parą po chirurginės intervencijos.
Diskomfortą kelianti žaizdai sugyja per kelias savaites, tačiau kelis mėnesius vyksta kaulo gijimas. Didžiausi simptomai jaučiami 1-2 savaites po rovimo ir priklauso nuo individualios organizmo reakcijos.
Danties rovimo kaina priklauso nuo rovimo sudėtingumo ir danties paslankumo. Su tiksliomis kainomis susipažinkite mūsų kainyne >>
Mažas procentas, bet vis tik, organizmas reaguoja skirtingai ir komplikacijų medicinoje išvengti negalime. Tokiais atvejais, gydytojas gali skirti antibiotikų kursą ar kitus priešuždegiminius vaistus.
Tikrai ne. Individualiai atsižvelgdamas į procedūros sudėtingumą gydytojas skiria antibiotikus tik tais atvejais, kada tikrai to reikia.
Tai visiškai normali organizmo reakcija.
Kaina priklauso nuo priauginamo kaulo kiekio. Į šį klausimą tiksliai atsakyti gydytojas gali tik konsultacijos metu, matant reikalingas nuotraukas ir Jūsų situaciją. Kainų rėžius galite matyti mūsų kainyne >>
Tai uždegimas tos kaulo dalies, kurioje buvo danties šaknys. Alveolitas įvyksta tokiais atvejais, kai išrovus dantį ir alveolei užsipildžius krauju, kraujo krešulys nesusidaro arba susidaręs kraujo krešulys po 2-4 dienų iškrenta. Taip infekcija patenka į alveolę ir sukelia uždegiminį procesą – alveolitą.
Prasidėjus alveolitui, reikalinga žaizdos apžiūra ir papildomų vaistų uždėjimas į šią vietą. Todėl visais atvejais, kai po danties šalinimo, laikui bėgant skausmas didėja ar ne mažėja reikia kreiptis į „Pagalba dantims“ kliniką.