Šiandieninėje odontologijoje yra ne vienas dantų balinimo būdas ir ne viena balinanti medžiaga. Išskiriamos dvi balinimo grupės: tai dantų balinimas odontologijos klinikoje ir dantų balinimas namuose. Klinikos „Pagalba dantims“ specialistai patars, kuris būdas Jums yra tinkamiausias.
Dantų balinimas odontologijos klinikoje, kitaip dar vadinamas ofisiniu arba kabinetiniu balinimu. Jis atliekamas su stipresnėmis balinimo priemonėmis nei leidžiama pacientui namuose. Toks balinimas reikalauja pasiruošimo, dantenų apsaugos ir gydytojo ar burnos higienos specialisto priežiūros.
Esant apnašoms ant dantų, balinimo reakcija vyksta lėčiau, dantys bąla mažiau. Todėl 2-3 savaitės iki balinimo, turi būti atlikta profesionali burnos higiena.
Prieš balinimo procedūrą yra nustatoma pacientų dantų spalva.
Pasiruošus dantų balinimui (tinkamai apsaugojus dantenas) – pradedama procedūra, kurios metu ant dantų paviršiaus aplikuojama balinama medžiaga. Dažniausiai tai yra vandenilio peroksidas. Balinimo sustiprinimui ir gilesniam medžiagų prasiskverbimui į danties audinius gali būti naudojama šviesa – specialus dantų balinimo lazeris arba lempa.
Balinimo metu, balinimo medžiagos skyla į laisvuosius radikalus, kurie yra labai aktyvūs ir gali judėti – todėl įsiskverbia į danties audinius ir skaido ten esančius pigmentus.
Jie būna susikaupę dantų audiniuose dėl mūsų vartojamų maisto produktų, gėrimų ir t.t., taip suteikdami dantims tamsėjimą, geltonumą. Jeigu ant danties yra apnašų ir nešvarumų, laisviesiems aktyviems radikalams užkertamas kelias patekti į danties audinius, todėl dantis nebąla arba bąla ne tiek, kiek galėtų išbalti. Kol pigmentai skyla, tol dantis bąla.
Labai svarbu sustoti laiku. Išskaidžius visus pigmentus – pradedami skaidyti danties audiniai. Taip nutinka naudojant per stiprias ar netinkamas balinimo medžiagas bei nesilaikant gydytojo nurodytos instrukcijos.
Baigus dantų balinimo procedūrą ant dantų aplikuojamas stiprinamasis, remineralizuojantis ir nujautrinantis gelis. Pacientui pateikiama atmintinė, kurioje nurodytos rekomendacijos, kaip elgtis po procedūros namuose.
Internete daug patarimų kaip išsibalinti dantis namuose. Dažniausiai aprašomos dantų balinimo priemonės tokio kaip: dantų balinimo pasta, dantų balinimas su soda, dantų balinimo juostelės.
Jokia pasta, soda ar kitos ne profesionalios priemonės dantų nebalina. Dantys gali atrodyti šviesesni, tačiau tai yra ne dėl dantų pašviesėjimo, o nuo mechaninio dantų nušveitimo. „Balinančios“ pastos dažniausiai yra agresyvios ir šveičia dantų paviršių kaip šveitiklis, tokiu būdu apnašos nuo dantų nutrinamos – dantys atrodo šviesesni.
Būkite atsargūs su ne profesionaliomis priemonėmis, nes netinkamai naudojamos medžiagos palaipsniui plonina emalį, kuriam plonėjant, dantys jautrėja.
Sunaudojus gydytojo duotas medžiagas, pacientas turėtų atvykti apžiūrai. Pakartotinio vizito metu sprendžiama ar rezultatas tenkina. Procedūrą galima kartoti, tačiau terminus tarp balinimo gydytojas nustato individualiai.
Šis būdas rekomenduojamas, norint gauti maksimalų efektą ir jį išlaikyti.
Pirmiausiai atliekamas ofisinis balinimas, po kurio individualiomis kapomis namuose palaikomas norimas dantų baltumas. Kas kiek laiko atlikti balinimo seansus namuose turite pasitarti su gydytoju.
Svarbiausia atsiminti, kad sveika yra tai, kas daroma su saiku.
Dantų baltumas priklauso nuo įgimtų (pavyzdžiui emalio storio) ir įgytų faktorių, tokių kaip: vartojami vaistai, maisto produktai, žalingi įpročiai. Dantys gali balti iki tam tikros ribos, kuri visiems yra skirtinga. Tačiau baltumo laikomumas priklauso nuo to, kaip dantys prižiūrimi namuose.
Dantų balinimo kaina priklauso nuo to, kokios dantų balinimo priemonės naudojamos balinimo procedūrai. Dantų balinimo gelis, dantų balinimo lazeris, dantų balinimo juostelės ar dantų kapos yra skirtingi balinimo būdai, kurie ir lemia dantų balinimo kainą.
Negyvas dantis – tai dantis, kuriam buvo atliktas šaknies kanalų gydymas. Toks dantis gali pakeisti spalvą ir skirtis nuo šalia esančių dantų. Įvertinus paciento situaciją, kartais tokie dantys yra balinami. Šis balinimas skiriasi nuo sveikų, gyvų dantų balinimo, nes negyvo danties struktūra yra pakitusi. Kartais pavyksta pasiekti labai džiuginančius rezultatus.